Google Summer of Code

Organizasyonlar
Bir mentor kuruluşu olmak için başvurun ve yeni, heyecanlı geliştiricileri açık kaynak topluluğunuza çekmeye yardımcı olun!

Başvurular 29 Ocak 2021 22:00 (GMT + 03: 00)

Öğrenci
Yaz tatilinizi açık kaynaklı bir yazılım projesi için kod yazarak geçirin!

Başvuru sitesi: https://summerofcode.withgoogle.com/get-started/

 

https://developers.google.com/open-source/gsoc/past-summers  Geçmiş Yıllara ait Raporları
 

 
Bilgi:
Google Summer of Code, öğrencileri açık kaynaklı yazılım geliştirmeyle tanıştırmaya odaklanan küresel bir programdır. Öğrenciler, orta öğretim sonrası bir akademik programa ara verdikleri sırada açık kaynaklı bir kuruluşla 10 haftalık bir programlama projesi üzerinde çalışırlar.

2005'teki başlangıcından bu yana, program dünya çapında 118'den fazla ülkeden 16.000'den fazla öğrenci katılımcısını ve 13.000 danışmanı bir araya getirdi. Google Summer of Code, 715 açık kaynaklı kuruluş için 38.000.000'den fazla satır kod üretti.

 

Başvurular 29 Mart 2021 21:00

Google Summer of Code'un bir parçası olarak, öğrenci katılımcılar, katılımcı kuruluşlardan bir akıl hocası ile eşleştirilerek gerçek dünya yazılım geliştirme ve tekniklerine maruz kalırlar. Öğrenciler, ilgi alanları ile ilgili alanlarda çalışırken, okul dönemleri arasında maaş alarak ara verme fırsatına sahiptir.

Buna karşılık, katılımcı kuruluşlar, yeni özellikleri uygulayan ve program bittikten sonra bile açık kaynağa katkıda bulunmaya devam eden yeni geliştiricileri belirleyip getirebilirler. En önemlisi, herkesin kullanımı ve yararı için daha fazla kod oluşturulur ve yayınlanır.

Nasıl çalışır 
Uygulamak
İlgilenen öğrenciler, üzerinde çalışacakları bir proje önerirler.

Kod
Kabul edilen öğrenciler, yaz kodlamasını bir mentorun rehberliğinde geçirirler.

Paylaş
Kodunuzu dünyanın görmesi için gönderin!